BAŞARILI GAZETECİ SERKAN CANDAŞ İLE RÖPORTAJ

Serkan Candaş kimdir biraz tanıyalım?

•        11/01/1982 Ankara doğumluyum. Aslen İzmir Tireliyim. Eskişehir Anadolu Üniversitesi İletişim Fakültesi mezunlarındanım. Medya sektörüne ilk gazetecilikle başladım. Siyasi muhabirlik ve yine siyaset üzerine köşe yazarlığıyla başladım, daha sonra Ekonomi, ardından da magazinle gazeteciliğe devam ettim. Şu an medya sektörünün her kolunda hizmet vermeye devam ediyorum ama çok sevdiğim gazeteciliği hiçbir zaman bırakmadım.

Gazetecilige ne zaman başladınız, gazetecilik sektörü adına neler söylemek istersiniz?

•        Gazeteciliğe bundan tam 17 yıl önce yerel bir gazetede başladım. Gazetecilik benim en hassas olduğum nokta ve kırmızı çizgimdir. Bu mesleği mutfağından öğrendim ben, hem okudum, hem çalıştım. Gazetecilik hakkında, imtiyaz sahibi olduğum www.haberilizm.com adresinde de bol bol yazı yazıyor gazetecilik konusunda doğruları ve yanlışları dile getiriyorum. Gazetecilik mesleği ne yazık ki ülkemizde layık olduğu yerde değil bazı insanlar yüzünden.

Gazetecilikten başka ne gibi işler yapıyorsunuz?

•        Gazetecilik dışında, birçok sanatçı, manken-modellere, firmalara, iş insanlarına; PR, Basın Danışmanlığı, Menajerlik, Organizasyon, Tv Programları, Proje Koordinatörlüğü vb. gibi medya sektörünün her kolunda hizmet vermekteyim.

Sektörde aldığınız ödül var mı?

·        Evet bugün kadar 8 ödül aldım çeşitli devlet kurumları, dernekler ve özel sektörden. Aldığım plaketlerin sayısını bilmiyorum diyebilim. Hepsi benim için çok değerli.

Müzik sektörümüz hakkında neler söylemek istersiniz?

•       
Türkiye’de albüm olayı bitti artık. Herkes tek parçalık, en fazla üç parçalık single yapıyor. Artık internet çağında yaşıyoruz, kimse gidip albüm, CD falan almıyor. Müzik sektörü reklama odaklanmalı ve daha çok PR çalışması yapmalı kesinlikle.

Müziğin magazinleştirilmesini doğru buluyor muzunuz?

•        Magazin de hayatın bir parçası. Bence yanlış bir şey yok!

Sosyal Medya ile aranız nasıl?

•        Sosyal medyayı işim gereği çok sık kullanıyorum.

Konser Fiyatları sizce neden bir anda yükseldi?

•        Türkiye’de zam gelmeyen hiçbir şey kalmadı. Bilet fiyatlarının da zamlanması çok normal. Keşke insanlar çok daha ucuza konsere, tiyatroya, sinema gibi etkinliklere gidebilse!

Radyolar eskisi gibi sizce dinleniyor mu?

•        Radyonun havası her zaman daha başkadır ama ne yazık ki eskisi kadar dinlenmiyor.

Son olarak okuyucularımıza neler söylemek istersiniz?

•        Öncelikle bu röportaj için çok teşekkür ederim. Birkaç sosyal mesaj vermek istiyorum. Lütfen ülkemizde ve dünyada olan kötü olaylarda dil, din, ırk, cinsiyet ayrımı yapmadan yardım edelim insanlara.

•        Kış aylarındayız sokakta kalan, sokakta yaşamını sürdürmek zorunda kalan birçok insan var, lütfen onlara yardımcı olmaya çalışalım.

•        Yine sokakta yaşayan 4 ayaklı dostlarımız var, bu dostlara da su ve yemek verelim, yanlarından geçerken kısada olsa başlarını okşayalım, inanın çok mutlu oluyorlar.

•        Unutmayın deprem değil çürük binalar öldürür. Tüm yetkililere sesleniyorum; deprem ülkesiyiz, bunun bilincinde olun ve gerekli adımları atın lütfen.

Bir önceki yazımız olan GENÇ VE BAŞARILI YETENEK ERAY KOREL İLE RÖPORTAJIMIZ başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir